Browar Wiatr - Raj dla miłośników piwa w Uniejowie

Przebywając w Uniejowie koniecznie trzeba odwiedzić Restauracyjny Browar Wiatr. Obiekt spodoba się zarówno turystom jak i miejscowym, ponieważ na wszystkich Gości czeka mnóstwo atrakcji. Można tam skosztować warzonego na miejscu rzemieślniczego piwa, zjeść pyszne potrawy czy też odpocząć w stylowo urządzonych wnętrzach hotelu. To nie wszystko – zapraszamy do lektury artykułu!  

Piwowarskie rzemiosło

Browar Wiatr to prawdziwy raj dla miłośników piwa. Goście mogą wybierać spośród kilku rodzajów klasycznych, warzonych na miejscu gatunków takich jak lager, pils, pszeniczne, bock czy też regularnie zmieniających się piw sezonowych. Warto ich spróbować nie tylko ze względu na doskonały smak, lecz także dlatego, że są tworzone w oparciu o najlepsze tradycje piwowarskiego rzemiosła. Wszystkie powstają z wyselekcjonowanych gatunków chmielu i słodu pod okiem doświadczonych specjalistów. Niech apetyt zaostrzy fakt, że pils i bock otrzymały złote medale podczas 11. edycji konkursu Piw Rzemieślniczych w Poznaniu.  

Jak wiadomo, dla Gości liczy się również niepowtarzalna atmosfera, a tej w restauracyjnym Browarze Wiatr z pewnością nie brakuje. Piwo można pić siedząc na huśtawce przy barze, relaksując się na miękkich sofach lub na antresoli z widokiem na restaurację. Co więcej, czar tego miejsca podkreśla oryginalny wystrój, który jest pełen pięknych dodatków. 

Pils, bock, a może lager?

W Browarze Wiatr Goście mogą zamówić dowolną ilość każdego rodzaju piwa − nie muszą kupować standardowego 0,3 ml lub 0,5 ml. Tym samym mają okazję, aby spróbować wszystkich unikatowych smaków z piwnego menu. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, jakim jest BeerWall. To samoobsługowa ściana piwna z kranami, z których każdy Gość może samodzielnie nalać trunek prosto do własnego kufla według własnych preferencji.  

„Do dyspozycji Gości niejednokrotnie jest aż 10 różnych styli piwnych, z których każdy jest wyjątkowy i warzony na miejscu. Dlatego BeerWall jest dla nas świetnym rozwiązaniem − umożliwia Gościom degustować każdy smak do woli w optymalnym dla siebie czasie, bez czekania w kolejce do baru. Dzięki temu personel ma też więcej czasu, aby wykonywać inne obowiązki i skupić się na profesjonalnej obsłudze pozostałych Gości”. − mówi Właścicielka Browaru Wiatr. 

Browar Wiatr

Lokalne specjały na talerzu

Sądząc po nazwie można pomyśleć, że w Browarze Wiatr spróbujemy całej gamy wybornych piw, ale nie jedzenia. Nic bardziej mylnego. Na Gości czeka również fantastyczna restauracja, w której można zjeść nie tylko pysznie, ale też zdrowo i z troską o ekologię. W bogatym menu znajdziemy potrawy przygotowane z produktów od regionalnych przedsiębiorców, hołdujące filozofii slow-food oraz zero-waste. Nie zawiedziemy się też co do kwestii deserów i dań dla dzieci, ponieważ jest z czego wybierać. To jeszcze nie wszystko! W browarze działa też pizzeria, w której można zjeść prawdziwą, włoską pizzę wypiekaną w tradycyjnym piecu opalanym drewnem. Brzmi pysznie, prawda? 

Stylowy wypoczynek

Właścicielki obiektu zadbały również o Gości, którzy chcą zostać dłużej w tym wyjątkowym miejscu. Tuż obok restauracji znajduje się kameralny Hotel*** Browar Wiatr z dwunastoma komfortowymi, klimatyzowanymi apartamentami. Każdy posiada przestronną łazienkę i wejście do prywatnego ogrodu, a niektóre z sypialni ciekawie umieszczone na antresolach. Goście będą zachwyceni, bo zarówno fasada obiektu, jego korytarze jak i pokoje są urządzone w oryginalnym, loftowym stylu, który jest spójny z wystrojem restauracji i browaru. 

Wyjątkowy event w browarze

Co więcej, w Browarze Wiatr mieści się także centrum konferencyjno-bankietowe z odpowiednio przygotowanymi salami. Obiekt jest zatem doskonałą opcją na przeprowadzenie szkolenia, konferencji lub firmowego spotkania. Organizacja eventu biznesowego w Browarze Wiatr to świetny pomysł, ponieważ służbowe obowiązki można połączyć ze wspólnym zwiedzaniem browaru z piwowarem, degustacjami rzemieślniczego piwa, pokazami sztuki kulinarnej czy też bankietem.  

Obiekt posiada w ofercie również piękne, apetycznie przygotowane bufety, aranżacje stołów i sal oraz profesjonalną obsługę. Można w nim zatem zorganizować także fenomenalne wesele, urodziny bądź inną, ważną uroczystość. 

Browar Wiatr

Rozwiązania od GiP

Przebywając w Uniejowie warto odwiedzić też drugi niezwykły obiekt stworzony przez właścicielki Browaru Wiatr. Chodzi o Hotel Uniejów****ecoAcitve&Spa, który pod każdym względem promuje postawę eco-friendly. Jest on położony w urokliwym miejscu − na skarpie nad rzeką Wartą. Dzięki temu Goście przebywający w eleganckich pokojach mogą podziwiać widok na rzekę, panoramę uniejowskich term i zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich. W hotelu można również skorzystać z wizyty w relaksującym centrum SPA, kąpieli w balii z wodą geotermalną czy też klimatyzowanych sal konferencyjnych. 

Zarówno restauracyjny Browar Wiatr, jak i Hotel Uniejów posiadają rozwiązania od GiP.  

„Nasza współpraca z GiP rozpoczęła się w 2013 roku. Mamy wdrożone scentralizowane oprogramowania hotelowe, gastronomiczne, magazynowe, a także moduł do obsługi konferencji i bankietów. Korzystamy również z aplikacji SPA i Elektronicznej Karty Meldunkowej. Wszystkie te systemy ułatwiają nam pracę i pozwalają na szybszą obsługę Gości”. − mówi Właścicielka Browaru Wiatr oraz Hotelu Uniejów. 

Cieszymy się, że dzięki oprogramowaniu GiP zarządzanie tymi dwoma wyjątkowymi obiektami staje się o wiele prostsze, a nasze produkty po raz kolejny się sprawdziły. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin Restauracyjnego Browaru Wiatr i Hotelu Uniejów!