Pałac Mortęgi – królewski wypoczynek w pałacu z długą historią

Malowniczy region znajdujący się w północno – wschodniej Polsce zachęca odwiedzających pięknymi krajobrazami, mnóstwem jezior, ciszą i spokojem. W zachodniej części Warmii i Mazur mieści się wyjątkowe miejsce – stylowy klasyczny Pałac Mortęgi. To nie tylko miejsce z niesamowitą historią, ale również idealna lokalizacja do tworzenia nowych wspomnień. W dzisiejszym artykule zabieramy Was na wycieczkę! Jesteście gotowi?

Stylowy hotel z historią w tle

Pałac Mortęgi Hotel & SPA to zabytkowy kompleks budynków, w tym XIX-wieczny pałac oraz liczne zabudowania folwarczne z XIV wieku. To wszystko znajduje się na aż 14 hektarach terenu! To, jak dzisiaj wygląda to miejsce jest zasługą obecnych właścicieli. To oni zdecydowali się poświęcić czas i energię na odnowienie tego miejsca. Co ciekawe, pałac ma bogatą historię, którą widać tu na każdym kroku. Przechadzając się odnowionymi korytarzami możemy podziwiać relację zdjęciową, która pokazuje jak to miejsce wyglądało zarówno przed, jak i w trakcie remontu. Hotel oferuje dzisiaj łącznie 50 pokoi i apartamentów, które zachęcają odwiedzających bogatym, szlacheckim stylem. Pokoje w części pałacowej zachwycają wszystkimi detalami, które tworzą bogaty i tradycyjny klimat. Dla osób ceniących minimalizm idealnym wyborem będą pokoje w powozowni, które mają bardziej nowoczesny sznyt.

Pałac Mortęgi to jednak nie tylko wspaniałe apartamenty

W hotelu znajduje się również Restauracja SzlacheckaW menu znajdziecie potrawy przygotowane według tradycyjnych receptur z Warmii i Mazur, wzbogacone o kulinarne trendy z XXI wieku. Te niesamowite połączenia smakowe gwarantują wyjątkowe doznania kulinarne. A to wszystko przygotowane przez ludzi z pasją ze świeżych składników z lokalnych upraw. Po jedzeniu możemy udać się na spacer po parku w stylu angielskim – to aż 4 hektary z licznymi ścieżkami spacerowymi, starodrzewem, stawem a nawet rezerwatem z danielami. Z kolei dla fanów aktywnego spędzania czasu znajdziemy tu również stadninę koni. Dodatkowo w ofercie znajdują się eskapady w terenie, wycieczki bryczką czy mini zoo. Jeśli jednak nie potraficie jeździć konno, to możecie się tego nauczyć pod okiem wyspecjalizowanej kadry.

Pałac Mordęgi z lotu ptaka

Po całym dniu atrakcji pora na relaks​

Atrakcje na świeżym powietrzu idealnie zakończyć w hotelowym SPA – luksusowej strefie doznań dla ciała i ducha oraz w strefie Wellness. Można zdecydować się na sensualne rytuały, kosmetologię estetyczną i rehabilitację wykonywaną przez doświadczonych terapeutów. W hotelu jest też jacuzzi i brodzik dziecięcy z parasolem wodnymduży basen z kaskadą wodną, przeciwprąd, „gejzery” i masażer stóp  a to tylko niektóre atrakcje, które na Was czekają. Każdy z Gości znajdzie tu na pewno coś dla siebie, a nic tak nie relaksuje jak przyjemny szum wody. Czas na regenerację i zebranie sił na kolejny dzień, w którym nie będziecie się nudzić.

Komfort Gości jest najważniejszy​

Pałac jest w stanie przenieść nas w czasie, ale zastosowane rozwiązania software’owe i wykorzystanie Automatyki Hotelowej są na miarę XXI wieku.

System całkowicie zrewolucjonizował organizację pracy obiektu. Rozbudowane urządzenia kontroli dostępu znacznie ułatwiają współpracę z personelem, jak i z Gośćmi. Dodatkowo rozbudowana oraz intuicyjna funkcja nadawania uprawnień pozwala na sporą oszczędność czasu pracownikom hotelu. Zdalna kontrola temperatur pozwala oszczędzać energię elektryczną oraz wygodnie kontrolować temperatury w pokojach, do których mają przybyć Goście hotelowi.

Paweł Kalinowski z Pałacu Mortęgi

System RH2 od GiP wspiera pracę recepcji, restauracji hotelowej, strefy SPA i Wellness oraz sal konferencyjnych, które znajdują się w Pałacu.

Pałac Mortęgi to idealne miejsce na wypoczynek czy imprezy zorganizowane

Cicha i malownicza okolica sprawdzi się idealnie na wypoczynek od miejskiego szumu, ale stanowi także idealne tło do wyjazdów integracyjnych, konferencji, a także przyjęć weselnych. Niesamowity klimat tego miejsca doceni każdy z Gości, który zdecyduje się odwiedzić to miejsce. Nas już oczarowało i bardzo chętnie wybierzemy się tam ponownie.