Pałac Komierowo – butikowy hotel z bogatą historią

Pałac Komierowo to urokliwe miejsce, położone na Krajnie, 11 km od Borów Tucholskich. Spełnia oczekiwania tych wszystkich, którzy cenią sobie komfort, ciszę i spokój w otoczeniu natury. Jest to również idealne miejsce na celebrowanie uroczystości rodzinnych lub biznesowych, a także aktywny wypoczynek.

Pałac Rodziny Komierowskich

Posiadłość jest w rękach rodu od prawie 1000 lat. Po wielu latach burzliwej historii, rodzinie Komierowskich udało się odkupić majątek od skarbu państwa, aby następnie w całości go odrestaurować. Gruntowny remont trwał sześć lat, a uroczyste otwarcie odbyło się w listopadzie 2018 roku. Obecnie do dyspozycji Gości oddanych jest 16 klimatycznych pokoi w Pałacu oraz 7 w przypałacowej oficynie. Zadbano również o tereny wokół pałacu – 16 ha parku zostało zaadaptowane do XIX-wiecznej aranżacji, a drzewostan pochodzący z XV i XVI wieku uzupełniony został o kolejne nasadzenia oraz elementy małej architektury takie jak mosty, pomosty czy pawilony. Całość tworzy jedyny w swoim rodzaju kompleks pałacowo-parkowy.

Pałac Komierowo to idealne miejsce na wypoczynek, regenerację sił i umysłu. Tutaj odnajdziesz spokój i harmonię. To również wyjątkowe miejsce na przyjęcie weselne czy wyjątkową sesję zdjęciową. Można poddać się odnowie biologicznej i odprężeniu w hotelowej strefie Wellness & Spa. Ale to nie koniec – w pałacu organizowane są wydarzenia sportowe, chociażby takie programy jak 7-dniowy Slim-Fit-Vit czy 4-dniowy Yoga Retreatment. Piękne otoczenie, piękne wnętrza oraz wyśmienita kuchnia – czy do szczęścia potrzeba czegoś więcej?

Współpraca z GiP

Do codziennej obsługi naszego obiektu potrzebowaliśmy nowoczesnych rozwiązań. Biorąc pod uwagę dobre opinie na rynku, zdecydowaliśmy się na system RH2 od firmy GiP” – mówi Agnieszka Komierowska-Ziomek z Pałacu Komierowo. W hotelu wdrożone zostało oprogramowanie do obsługi części hotelowej, gastronomicznej i magazynowej. Dzięki temu możliwe jest spójne zarządzanie obiektem, a także pełna kontrola nad funkcjonowaniem poszczególnych elementów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Gruntowny remont to również doskonała okazja na wprowadzenie systemu automatyki budynkowej. Specyfika pracy hotelu jest zupełnie inna niż w obiektach biurowych, w których zwykle takie systemy są stosowane. Dlatego „Automatykę Hotelową” wybraliśmy również od firmy GiP, która jest rozwiązaniem dedykowanym właśnie dla naszej branży” – mów Agnieszka Komierowska-Ziomek. System AH jest zintegrowany z oprogramowaniem RH2, można więc sterować poszczególnymi elementami w porozumieniu z systemem hotelowym. W pałacu wdrożone są takie elementy jak: SSP (System Sygnalizacji Pożaru), kamery, nagłośnienie czy kontrola przejść. W pokojach dla Gości zamontowane są czytniki kart, które pełnią funkcję kluczy do pokoju oraz uruchamiają zasilanie w pokoju, a także panel do sterowania klimatyzacją. Elementy te nie tylko podnoszą komfort pobytu Gościa w hotelu i zwiększają bezpieczeństwo, ale także pomagają zaoszczędzić nawet do 30% kosztów energii.

Pałac Komierowo – a must-see!