Centralne zarządzanie siecią lokali

PPW GiP ogłasza System centralnego zarządzania siecią lokali gastronomicznych za gotowy!

System o nazwie GiP Net jest przeznaczony do zarządzania siecią lokali, wyposażonych w oprogramowanie gastronomiczne firmy GiP.

System obejmuje następujące moduły, które mogą być instalowane niezależnie:

– centralnego zarządzania sprzedażą w lokalach

– centralnego zarządzania magazynami w lokalach

– centralnych zamówień

– centralnych kart klientów i programów lojalnościowych

  • Moduł zarządzania sprzedażą umożliwia centralne zarządzanie cenami, recepturami i asortymentem we wszystkich lokalach oraz tworzy wspólną bazę danych o sprzedaży w lokalach. Dzięki temu można kontrolować uspójnione procesy biznesowe we wszystkich lokalach sieci restauracji, kawiarni, klubów bądź dyskotek. Oprócz gotowego zestawu raportów i analiz, system zapewnia zaawansowany moduł Analiz Biznesowych (BI), które mogą być indywidualnie budowane dla potrzeb konkretnego klienta i ułatwiają sprawne zarządzanie biznesem w rozbudowanej sieci sprzedaży.
  • Moduł zarządzania magazynami wprowadza centralną kontrolę nad dokumentami, wspólnym asortymentem towarowym oraz kartoteką kontrahentów. Zarządzający siecią może teraz porównywać food cost, ceny zakupu i poziom zapasów w poszczególnych lokalach i na tej podstawie podejmować decyzje. Unikalną możliwością, którą otrzymuje manager jest możliwość dokonywania przesunięć pomiędzy magazynami w różnych lokalizacjach.
  • Centralne zamówienia stanowią znakomite uzupełnienie modułu magazynów. System pozwala rejestrujować zapotrzebowania na towary w poszczególnych lokalach, łączy je w koszyki, następnie pomaga porównać konkurencyjne oferty i wysyła zamówienia. Po otrzymaniu towaru moduł rejestruje dostawę i sprawdza zgodność faktury z wcześniejszą ofertą. Niektórzy z naszych klientów dopiero tutaj zdali sobie sprawę, że oferty cenowe to jedno, a faktyczna cena dostawy może nie mieć z nimi wiele wspólnego. Centralna kontrola zamówień i dostaw to oszczędności liczone w dziesiątkach tysięcy złotych.
  • Obsługa centralnych kart klientów i programów lojalnościowych to funkcja szczególnie użyteczna dla sieci lokali gastronomicznych. Jak bowiem najlepiej zachęcić klientów aby w różnych miastach wpadali właśnie do naszych restauracji czy kawiarni? System naliczania bonusów, rabaty, nagrody czy inne wyróżnienia i zachęty – od lat wiadomo, że to działa i jeszcze długo będzie skutecznym sposobem przyciągania gości. System umożliwia konfigurowanie różnorakich programów lojalnościowych w sieci lokali oraz centralną kontrolę ich wykorzystania przez klientów.


Inne korzyści z rozwiązania GiP Net:

– skrócenie do minimum czasu potrzebnego na comiesięczne przygotowanie raportów zarządczych, poprzez pobierania danych za dowolny okres do arkuszy Excel wprost z bazy centralnej GiP Net.

– skrócenie czasu przygotowania zmian w cennikach (tworzenie nowych produktów lub zmiana cen), dzięki temu, że zarządzanie cennikami odbywa się wprost w module centralnym GiP Net. Modyfikowanie czy dodawanie produktów lub innych parametrów, np. receptur, wykonywane jest już tylko raz, po czym dane są automatycznie przesyłane do lokali.

– wydatne skrócenie czasu potrzebnego na przywrócenia sprawności systemu w lokalu, w przypadku awarii serwera (lub komputera pełniącego jego rolę w lokalu), dzięki utrzymywanej centralnej kopii danych z lokali.