aktualności GiP

system zarządzania budynkiem hotelowym

Wiodące trendy w hotelach w 2021 roku i rokowania na 2022

Ubiegły rok upłynął dla rynku hotelowego pod znakiem pandemii i obostrzeń. Zmiany, umiejętność podejmowania szybkich decyzji i błyskawiczne dostosowanie ofert – to była gimnastyka dla kadry wszystkich szczebli. Jak minął hotelarzom drugi rok w pandemii i czy po sylwestrze wreszcie nastał czas, aby odbudować formę? 

Czytaj więcej »
system zarządzania budynkiem hotelowym

Jak oszczędzić koszty energii w hotelu

Koszty prowadzenia większości działalności znacznie wzrosły w ostatnich latach. Duże zmiany czekają nas również w 2022 roku, kiedy to w życie wejdzie pakiet ustaw Fit for 55. Według szacunków, większość firm będzie musiała liczyć się z podwyżkami rzędu 15-30% za każdy zużyty kw.

Czytaj więcej »
Browar Wiatr

Organizacja eventów w hotelu

Ostatnie dwadzieścia miesięcy w wielu branżach zdominował kryzys gospodarczy wywołany pandemią koronawirusa. Stopniowe luzowanie obostrzeń powoli stabilizuje m.in. branżę hotelarską, która musi jak najszybciej zacząć odrabiać straty. Jednym z elementów oferty są wszelkiego rodzaju wydarzenia, które są dobrą okazją do odzyskania pozycji i nadrobienia utraconych zysków. Jak w postpandemicznej rzeczywistości przygotować się do organizacji eventu gwarantując gościom satysfakcję i bezpieczeństwo?

Czytaj więcej »
system zarządzania budynkiem hotelowym

Program lojalnościowy w Twoim hotelu

Program lojalnościowy w hotelu to jedno z najpopularniejszych narzędzi marketingowych. Jego sukces opiera się przede wszystkim na obopólnej korzyści firm i konsumentów. Dobrze prowadzony program, reagujący na bieżące oczekiwania rynku pomaga stworzyć bazę klientów, którzy są gwarancją regularnego i stałego dochodu. Jak za pomocą Centralnego Systemu Kart zbudować lojalną grupę klientów dla sieci hotelowej?

Czytaj więcej »
Pałac Komierowo

Pałac Mortęgi – królewski wypoczynek w pałacu z długą historią

Malowniczy region znajdujący się w północno – wschodniej Polsce zachęca odwiedzających pięknymi krajobrazami, mnóstwem jezior, ciszą i spokojem. W zachodniej części Warmii i Mazur mieści się wyjątkowe miejsce – stylowy klasyczny Pałac Mortęgi. To nie tylko miejsce z niesamowitą historią, ale również idealna lokalizacja do tworzenia nowych wspomnień. W dzisiejszym artykule zabieramy Was na wycieczkę! Jesteście gotowi?

Czytaj więcej »
jak oszczędzić koszty energii w hotelu

Skuteczny Marketing hotelowy? Postaw na Marketing Automation

Marketing hotelowy – kiedy jest dobrze prowadzony oznacza bardziej zaangażowanych i lojalnych Gości. A jest to marzenie każdego hotelarza. Jednak zbudowanie takiej relacji w konkurencyjnym środowisku, jakim jest rynek hotelowy, to niezłe wyzwanie. Jak zapewne wiesz, tutaj każde działanie, które zwiększa konkurencyjność obiektu – przywiązanie Gości oraz chęć do ponownych odwiedzin – jest na wagę złota. Hotelarzom z pomocą przychodzą narzędzia do Marketing Automation. Są to moduły odpowiedzialne za tworzenie spersonalizowanych kampanii do odpowiednio dobranych grup odbiorców.

Czytaj więcej »
system zarządzania budynkiem hotelowym

System zarządzania hotelami – multiproperty

Zarządzanie wieloobiektowym przedsiębiorstwem hotelowym wymaga precyzyjnej kontroli nad wszystkimi procesami, które realizuje każdy z obiektów. Nowoczesne rozwiązania IT są dzisiaj w stanie maksymalnie ułatwić zarządzanie kompletnymi danymi. I to bez względu na liczbę obiektów. Jakimi funkcjonalnościami dysponuje scentralizowany system zarządzania hotelami? Jakie przynosi korzyści?

Czytaj więcej »
system zarządzania budynkiem hotelowym

Jak rozliczać się z właścicielami apartamentów i się w tym nie pogubić?

Condohotele to jedyny sektor branży hotelarskiej, który oparł się pandemicznemu kryzysowi. Wciąż rosnące zainteresowanie inwestorów skutkuje dziś nowymi obiektami, które pojawiają się w coraz atrakcyjniejszych lokalizacjach. Panowanie nad krótkoterminowym najmem we współpracy z kontrahentami to jednak duże wyzwanie finansowo-logistyczne. Jak zapanować nad rozliczeniami i rzetelnie raportować wyniki?

Czytaj więcej »